HK Baník Most

Mladší dorost 2013/2014:

Mladší dorost 2013/2014

19.10.2013 Sokol Bělá pod Bezdězem vs. HK Baník Most 18:27 (10:11)

V pátém kole II. dorostenecké ligy ČR dne 19. 10. 2013 vycestoval HK Baník Most do Bělé pod Bezdězem. Jednalo se o souboj týmů z druhé poloviny tabulky. Most v té době byl na 8. místě a Bělá na posledním 11. místě. Dal se očekávat vyrovnaný souboj o důležité body. Zápas začal a soupeř se po celý první poločas držel na dohled Mostu (10:11). Ve druhém poločase kluci ještě přitvrdili obranu, podařilo se vstřelit několik branek z rychlého útoku a tak ve 40. minutě jsme vedli o 6 branek. S přehledem jsme pak dovedli zápas do vítězného konce 27:18.

Střelecky se dařilo Richterovi a Blechovi. Celý tým pak zaslouží absolutorium za 2. poločas. Především potěšila dobrá obraná činnost a zlepšený výkon brankaře. V zápase skórovalo celkem 10 hráčů, což je velmi potěšitelné.

Sestava:

Vodička V., Richter J.(8/1), Blecha M.(5), Schichor J. (2), Peniška D. (2), Horšek J. (1), Pour J. (1), Grobl T. (1)., Smetánka D. (2), Pacalaj J. (2), Holub J., Kubal J. (3), Janásek A..

29.09.2013 HK Baník Most vs. Sokol Vršovice 28:22 (14:7)

Dne 29.9. 2013 sehráli mladí házenkáři HK Baníku Most svůj první zápas v 2. dorostenecké lize ČR. Soupeřem jim byl tým Sokola Vršovic. Zápas začal před kulisou stovky diváků, kteří naše dorostence podporovali po celý zápas. Vstup do zápasu byl trochu rozpačitý a do 20. minuty prvního poločasu vždy dokázal soupeř z Vršovic odpovědět na vedení domácích borců (7:7). Až zlepšená útočná fáze Mostu v posledních deseti minutách přinesla poločasové vedení o 7 branek ( přinesla 14:7). Do druhého poločasu Most vstoupil rázně a v 36. minutě to bylo o 10 branek a soupeř byl na odpis. Bohužel přišla slabší 15ti minutovka, ve které soupeř hru vyrovnal a dokázal snížit náskok mosteckých borců o 5 branek na 23:18. Kluci opět zapnuli a během 5ti minut opět soupeři odskočili na rozdíl 9 branek (28:19) a v poklidném závěru si došli pro první ligové body. Celý tým zaslouží superlativu za bojovnost, kterou předvedli. Z hráčů se střelecky dařilo Janu Richterovi, který zaznamenal 12 branek a Josefu Pacalajovi, který přidal dalších 7 branek do sítě soupeře. Dobře se uvedli oba brankaři.